
- 5318 Victory Drive
Indianapolis, IN 46203 - (800) 622-4824
- www.haggard-stocking.com
6.1 Inch x 3.6 Inch x 0.7 Inch, Scotch-Brite™ Medium Duty Scrub Sponge 74, 20/case
- Item Code: 048011-20688
- Brand: 3M
- Unit Size: 1
Description
Dual-action cleaning tool. On one side, it€™s a No. 96 scouring pad for scrubbing and cleaning. On the other side, the cellulose sponge quickly wipes up spills and messes and can carry cleaning solutions to the work surface.
Tech Specs
Back To Top| Color | Yellow/Green |
|---|---|
| Height (Metric) | 18 mm |
| Length | 6.1 Inch |
| Length (Metric) | 150 mm |
| Material | Cellulose; Fiber; Mineral; Resin |
| Product Color | Green; Yellow |
| Product Type | Scrubbing Sponges |
| Shape | Rectangular |
| Size Description | 3.6 in x 6.1 in |
| Thickness | 0.7 Inch |
| Width | 3.6 Inch |
| Width (Metric) | 91 mm |
| Brand | 3M |
| Size | 6.1 in x 3.6 in x 0.7 in |
| Series | Scotch-Brite |