
- 5318 Victory Drive
Indianapolis, IN 46203 - (800) 622-4824
- www.haggard-stocking.com
6 Inch x 9 Inch, Scotch-Brite™ 7447B PRO Hand Pad, 60 pads per case Bulk
- Item Code: 048011-65069
- Brand: 3M
- Unit Size: 1
Description
Used for cleaning, finishing, blending, deburring or for scuffing before applying paint and paint primers. Also used in cleaning upholstery and chrome. Can be rinsed and used over and over again.
Tech Specs
Back To Top| Grade | VFN |
|---|---|
| Length | 9 Inch |
| Converted Form | Hand Pad |
| Length (Metric) | 228.6 mm |
| Product Form | Hand Pad |
| Width | 6 Inch |
| Series | Scotch-Brite⢠|
| Dimension 2 | 9 in |
| Width (Metric) | 152.4 mm |
| Brand | 3M |
| Dimension 1 | 6 in |
| Mineral Type | Aluminum Oxide |
| Size Description | 6 in x 9 in |