
- 5318 Victory Drive
Indianapolis, IN 46203 - (800) 622-4824
- www.haggard-stocking.com
PH 1 x 0.6 x 4 x 175 mm 82 Combination Blade for Slotted/Phillips Screws
- Item Code: 05002920001
- Brand: Wera
- Unit Size: 1
Description
Combination blade for Vario handles. The double-ended blades are made out of high quality bit material and are therefore particularly durable. The Wera Black Point tip offers a perfect fit and optimised corrosion protection.
Features
Back To Top- Combination blade cross-recess Phillips/slotted for Vario handle
- Chrome-plated hexagonal material, 6 mm
- Black Point tip offers a perfect fit with optimised corrosion protection
- 2 different drives on one blade
Tech Specs
Back To Top| Blade Length (in) | 7" |
|---|---|
| Blade Length (mm) | 175 mm |
| Wrench Size | 6 mm |
| Brand | Wera |
| Tip Second Size | 4.00 mm |
| Tip Size | PH 1 |
| Series | 82 |
| Screw Type | Slotted/Phillips Screws |
| Type | Kraftform Plus Impact Cap Screwdriver |