
- 5318 Victory Drive
Indianapolis, IN 46203 - (800) 622-4824
- www.haggard-stocking.com
3 Inch x 2 Inch x 1/4 Inch A MED, Buff and Blend AP Mounted Flap Brush 875511, 5 per inner 50 per case
- Item Code: 051115-42542
- Brand: 3M
- Unit Size: 1
Description
ORDER IN MULTIPLES of 5
Tech Specs
Back To Top| Dimension 3 | 0.2000 in |
|---|---|
| Grade | MED |
| Brand | 3M |
| Corporate Division Code | AB |
| Shank Size (metric) | 6.35 |
| Width | 2 Inch |
| Color | Tan |
| Mineral Type | Aluminum Oxide |
| Shank Size | 0.25 |
| Size Description | 3 in x 2 in x 1/4 in |
| Attachment Type | Shaft |
| Converted Form | Brush |
| Form Type | Flap |
| Corporate Division Code Description | Abrasives Systems Division |
| Form Material | AP |
| Diameter (Metric) | 76.2 mm |
| Product Form | Brush |
| Diameter | 3 Inch |
| Dimension 1 | 3 in |
| Dimension 2 | 2 in |
| Width (Metric) | 50.8 mm |