
- 5318 Victory Drive
Indianapolis, IN 46203 - (800) 622-4824
- www.haggard-stocking.com
13 mm x 50 m, Soft Edge Foam Masking Tape, 06297, 1 per case
- Item Code: 051131-06297
- Brand: 3M
- Unit Size: 1
Description
Foam tape for jamb masking and other areas that need to be sealed during painting.
Features
Back To Top- Fast, effective method masks and seals all jambs
- Adhesive allows repositioning of tape
- Tape withstands paint booth bake cycles
- Polyurethane foam structure tape conforms to curves and bends
Tech Specs
Back To Top| Dimension 1 | 0.5118 Inch |
|---|---|
| Dimension 2 | 1968.5039 Inch |
| Length | 50 m |
| Size Description | 13 mm x 50 m |
| Width | 13 mm |
| Shape | Square |
| Series | 3M |
| Color | White |
| Material | Foam |
| Brand | 3M |