
- 5318 Victory Drive
Indianapolis, IN 46203 - (800) 622-4824
- www.haggard-stocking.com
18 Inch x 100 Feet, Dirt Trap Clear Film 36856, 1 roll per case
- Item Code: 051131-36856
- Brand: 3M
- Unit Size: 1
Description
3M™ Dirt Trap Clear Film 36856 is an adhesive-backed clear polyester film which protects lights and windows from overspray buildup.
Tech Specs
Back To Top| Dimension 2 | 100 FT |
|---|---|
| Length | 100 Linear Foot |
| Length (Metric) | 30.48 m |
| Size Description | 18 in x 100 ft |
| Series | 3M™ |
| Brand | 3M |
| Dimension 1 | 18 Inch |
| Product Form | Roll |
| Width (Metric) | 457.2 mm |
| Color | Clear |
| Width | 18 Inch |