
- 5318 Victory Drive
Indianapolis, IN 46203 - (800) 622-4824
- www.haggard-stocking.com
DISC 8 281W P600 CLOTH 3M WETORDRY
- Item Code: 076308-89998
- Brand: 3M
- Unit Size: 1
Description
SOLD IN 250 PIECE INCREMENTS
Tech Specs
Back To Top| 3M Brand | Wetordry™ |
|---|---|
| Attachment Type | Hook & Loop |
| Brand | 3M |
| Overall Diameter Decimal | 8.0 in |
| Abrasive Material | Aluminum Oxide |
| Grit | P600 |
| Product Number | 281W |
| Overall Diameter Metric | 203.2 mm |
| Backing Weight | YF Weight |
| Product Form | Disc |
| Backing Material | Cloth |