
- 5318 Victory Drive
Indianapolis, IN 46203 - (800) 622-4824
- www.haggard-stocking.com
#3 5 in. Long x 1-5/16 in. Diam. Metal Ferrule File Handle
- Item Code: 10003-LUTZ
- Brand: Lutz
- Unit Size: 1
Description
For Use with: 8, 10 & 12" Files
Tech Specs
Back To Top| Attachement Type | Push-on |
|---|---|
| Bore Depth | 2-1/2" |
| Bore Diameter | 1/4" |
| Ferrule Length | Long |
| Ferrule Material | Steel |
| Handle Diameter | 1-5/16" |
| Handle Material | Wood |
| Overall Length | 5" |
| Brand | Lutz |