
- 5318 Victory Drive
Indianapolis, IN 46203 - (800) 622-4824
- www.haggard-stocking.com
3/8 X 3/8 Inch A320 Mounted Mini Flap Wheel - 1/8 Inch Shank
- Item Code: 112011
- Brand: Wendt USA
- Unit Size: 1
Description
Ideal for detailed finishing, hard to reach applications, and tool and die maintenacne.
Tech Specs
Back To Top| Pack Quantity | 10/Box |
|---|---|
| Material | Aluminum Oxide |
| Width | 3/8" |
| Optimal RPM | 30.000 |
| Brand | Wendt USA |
| Diameter | 3/8" |
| Grit | 320 |
| Max RPM | 40.000 |
| Shank | 1/8" |