
- 5318 Victory Drive
Indianapolis, IN 46203 - (800) 622-4824
- www.haggard-stocking.com
3/4 X 3/16 Inch A240 Mounted Mini Flap Wheel - 1/8 Inch Shank
- Item Code: 112070
- Brand: Wendt USA
- Unit Size: 1
Description
Ideal for detailed finishing, hard to reach applications, and tool and die maintenacne.
Tech Specs
Back To Top| Brand | Wendt USA |
|---|---|
| Diameter | 3/4" |
| Material | Aluminum Oxide |
| Width | 3/16" |
| Grit | 240 |
| Pack Quantity | 10/Box |
| Shank | 1/8" |
| Max RPM | 35.000 |
| Optimal RPM | 24.000 |