
- 5318 Victory Drive
Indianapolis, IN 46203 - (800) 622-4824
- www.haggard-stocking.com
7/8 in. 0.008 in. Steel Wire Fill 1 in. Brush Length Power Tube Brush
- Item Code: 21267
- Brand: Weiler
- Unit Size: 1
Description
Feature a single continuous length of stainless steel stem wire and a single spiral of crimped wire fill for a more flexible brushing action. For use on smooth or threaded blind holes.
ORDER IN MULTIPLES of 10
Features
Back To Top- Single continuous length of stainless steel stem wire
- Single spiral of crimped wire fill for a more flexible brushing action
- For use on smooth or threaded blind holes
Tech Specs
Back To Top| Stem Diameter | 7/32" |
|---|---|
| Diameter | 7/8" |
| Length | 3-1/2" |
| Standard Pack Quantity | 10 |
| Maximum RPM | 2000 |
| Brand | Weiler |
| Fill Material | Steel |
| Fill Diameter | 0.008" |
| Brush Length | 1" |