
- 5318 Victory Drive
Indianapolis, IN 46203 - (800) 622-4824
- www.haggard-stocking.com
18-1/4 in. x 42-1/8 in. x 36-3/8 in. Yellow 1-Shelf Mobile Spill Container Cart
- Item Code: 2210-50
- Brand: Durham
- Unit Size: 1
Description
Features
Back To Top- 16 gauge all welded steel
- Convenient sturdy work surface
- 3� backstop on top surface
- Tubular handle for ease of mobility
- 5� x 1-1/4� polyurethane casters (2) swivel and (2) rigid
- 1 fixed shelf
- Storage area has a single point locking handle with 2 keys
- Ships fully assembled
- Yellow powder coat finish
Tech Specs
Back To Top| Cabinet Size | 18-1/4" x 42-1/8" x 36-3/8" |
|---|---|
| Color | Yellow |
| Brand | Durham |
| Height | 36.375" |
| Width | 18" |
| Cabinet Type | Spill Control |
| Caster Type | 2 Rigid and 2 Swivel |
| Length | 42" |
| Number of Shelves | 1 |
| Material | Steel |