
- 5318 Victory Drive
Indianapolis, IN 46203 - (800) 622-4824
- www.haggard-stocking.com
50-9/16 in. x 24 in. x 81 in. Gray Lockable Adjustable 2-Shelves Mobile Cabinet with 42 Blue Bins
- Item Code: 2502M-BLP-42-5295
- Brand: Durham
- Unit Size: 1
Description
Features
Back To Top- All welded 16 gauge steel
- 3-point locking system with chrome keyed handle and 5/16" diameter lock rods
- Doors feature 6-5/8" wide door reinforcement for added strength
- 42 Blue Hook-on Bins included
- Bins hook into place easily with no tools required
Tech Specs
Back To Top| Brand | Durham |
|---|---|
| Color | Gray |
| Material | 16 Gauge All Welded Steel |
| Width | 50" |
| Door Type | Standard |
| Caster Type | 2 Rigid and 2 Swivel |
| Length | 24" |
| No. of Hook-On-Bins | 42 |
| Bin Color | Blue |
| Height | 81" |
| Lock Type | Keyed |
| Type | Mobile Storage Cabinent |