
- 5318 Victory Drive
Indianapolis, IN 46203 - (800) 622-4824
- www.haggard-stocking.com
38-1/2 x 36-1/2 x 24 Inch Mobile Bin Cart for AkroBins or InSight Bins
- Item Code: 30812
- Brand: Akro-Mils
- Unit Size: 1
Description
Designed for hanging bins such as AkroBins® or InSight™ Bins, or small Steel Cabinets (sold separately)
Features
Back To Top- Mobile Bin Carts are constructed of heavy-duty steel for strength and durability.
- Durable powder-coated finish stands up to heavy-duty service.
- Top shelf provides extra work space.
Tech Specs
Back To Top| Length | 47-13/16" |
|---|---|
| Weight Capacity | 110 lbs |
| Brand | Akro-Mils |
| Carton Qty | 1 |
| Carton Wt. (lbs.) | 6 |
| Height | 3" |
| Series | AkroBins/InSight |
| Color | Gray |
| Width | 5/8" |