
- 5318 Victory Drive
Indianapolis, IN 46203 - (800) 622-4824
- www.haggard-stocking.com
30 in. x 60 in. x 34 in. Steel 3-Shelf 6" Wheels Mobile Table with Floor Locks
- Item Code: 3IP3060-2R6PYFL
- Brand: Little Giant
- Unit Size: 1
Description
Up to 3,600 lbs. capacity . With all-welded, heavy-duty, 12 gauge construction, this mobile table is built to last. Rolls smoothly on non-marking polyurethane wheels.
Features
Back To Top- Up to 3600 lbs. Capacity
- 12 gauge steel construction
- Two shelves
- Overall height: 34"
Tech Specs
Back To Top| Shelf Clearance | 10.5" |
|---|---|
| Work Surface Height | 34" |
| Work Surface Size | 30" x 60" |
| Wheel Description | 6" Polyurethane |
| Load Capacity | 3600 lbs |
| Brand | Little Giant |
| Wheel Brakes | Floor Lock |
| Caster Type | 2 Rigid, 2 Swivel |
| Freight Class | 175 |
| Ship Weight | 284 |