
- 5318 Victory Drive
Indianapolis, IN 46203 - (800) 622-4824
- www.haggard-stocking.com
DAT30-B CNC Router Pull Stud
- Item Code: 49011-TECHNIKS
- Brand: Techniks
- Unit Size: 1
Description
All mating surfaces are precision ground. Manufactured to the highest standards for maximum safety and long life. Hardened for maximum longevity.
Tech Specs
Back To Top| Diameter | 17mm |
|---|---|
| For Use With | DAT30 Taper Holders |
| Hole | - |
| Neck | 9mm |
| Overall Length | 44mm |
| Style | DIN 69871 B |
| Brand | Techniks |
| Knob Diameter | 13mm |
| Threads | M12 |
| Spindle Taper | DAT30 Taper Holders |
| Angle | 15° |