
- 5318 Victory Drive
Indianapolis, IN 46203 - (800) 622-4824
- www.haggard-stocking.com
DAT50-B CNC Router Pull Stud
- Item Code: 49015-TECHNIKS
- Brand: Techniks
- Unit Size: 1
Description
All mating surfaces are precision ground. Manufactured to the highest standards for maximum safety and long life. Hardened for maximum longevity.
Tech Specs
Back To Top| Knob Diameter | 28mm |
|---|---|
| Neck | 21mm |
| Brand | Techniks |
| For Use With | DAT50 Taper Holders |
| Overall Length | 74mm |
| Style | DIN 69871 B |
| Angle | 15° |
| Hole | 11.5mm |
| Spindle Taper | DAT50 Taper Holders |
| Diameter | 36mm |
| Threads | M24 |