
- 5318 Victory Drive
Indianapolis, IN 46203 - (800) 622-4824
- www.haggard-stocking.com
3 Inch (76 mm) x 4-1/4 Inch (108 mm) Vacuum Dynabug II Disc Pad, Hook-Face, Short Nap, 3/8 Inch (10 mm) Thickness
- Item Code: 56316-DYNABRADE
- Brand: Dynabrade
- Unit Size: 1
Description
Dynabug® II Pads - Vacuum
Medium Density, For Reattachable Discs
Features
Back To Top- Pads mount with screws.
- Vacuum holes are precisely located to achieve proper alignment with abrasive discs for optimum vacuum capabilities.
- Short nap pads for use with reattachable discs.
Tech Specs
Back To Top| No. of Holes | 4 |
|---|---|
| Width | 3" (74 mm) |
| Face | Hook |
| Length | 4-1/4" (109 mm) |
| Mount | 4 Screws |
| Brand | Dynabrade |
| Density | Medium |
| Nap | Short |
| Thickness | 3/8" |
| Vacuum Type | Vacuum |