
- 5318 Victory Drive
Indianapolis, IN 46203 - (800) 622-4824
- www.haggard-stocking.com
3-1/4 Inch (83 mm) x 5 Inch (127 mm) Non-Vacuum Dynabug II Disc Pad, Hook-Face, Short Nap, 3/8 Inch (10 mm) Thickness
- Item Code: 56317
- Brand: Dynabrade
- Unit Size: 1
Description
Dynabug® II Pads - Non-Vacuum
Medium Density, For Reattachable Discs
Features
Back To Top- Pads mount with screws.
- High quality backup pad. Weight-mated for smooth running and minimal tool vibration.
- Short nap pads for use with reattachable discs.
Tech Specs
Back To Top| Density | Medium |
|---|---|
| Mount | 4 Screws |
| Face | Hook |
| Nap | Short |
| Brand | Dynabrade |
| Thickness | 3/8" |
| Length | 5" (130 mm) |
| Width | 3-1/4" (80 mm) |
| Vacuum Type | Non-Vacuum |