
- 5318 Victory Drive
Indianapolis, IN 46203 - (800) 622-4824
- www.haggard-stocking.com
3-2/3 Inch (932 mm) W x 7 Inch (178 mm) L Vacuum Dynabug Disc Pad, Hook-Face, Short Nap, 3/8 Inch (10 mm) Thickness Urethane, Medium Density
- Item Code: 57856
- Brand: Dynabrade
- Unit Size: 1
Description
Dynaline Sanding Pad - Vacuum
Features
Back To Top- Pads mount with screws.
- Vacuum holes are precisely located to achieve proper alignment with abrasive discs for optimum vacuum capabilities.
- Hook-Face Pads. Short nap pads for use with reattachable discs. Long nap pads for use with non-woven nylon discs.
Tech Specs
Back To Top| Nap | Short |
|---|---|
| Vacuum Type | Vacuum |
| Density | Medium |
| Width | 3-2/3" (93 mm) |
| Mounts | 10 Screws |
| Brand | Dynabrade |
| Face | Hook |
| Thickness | 3/8" (10 mm) |
| Length | 7" (178 mm) |