
- 5318 Victory Drive
Indianapolis, IN 46203 - (800) 622-4824
- www.haggard-stocking.com
Vacuum Dynafine Tear-Drop Disc Pad, Vinyl-Face, 3/8 Inch (10 mm) Thickness, Medium Density
- Item Code: 58045
- Brand: Dynabrade
- Unit Size: 1
Description
Dynafine® Sanding Pad - Tear Drop Shape - Vacuum
Tech Specs
Back To Top| Brand | Dynabrade |
|---|---|
| Density | Medium |
| Thickness | 3/8" (10 mm) |
| Length | 2-3/8 Inch (60 mm) |
| Face | Vinyl |
| Vacuum Type | Vacuum |
| No. of Holes | 6 |
| Shape | Tear Drop |
| Width | 3-3/4 Inch (95 mm) |