
- 5318 Victory Drive
Indianapolis, IN 46203 - (800) 622-4824
- www.haggard-stocking.com
24 in. x 36 in. Flush Edges Welded 5-Shelf Service Cart
- Item Code: 5M-2436-5PY
- Brand: Little Giant
- Unit Size: 1
Description
Five all-welded steel shelves provide plenty of storage space and make transporting large quantity loads a breeze.
Features
Back To Top- (5) shelves 14 gauge shelves
- Shelf clearance: 12"
- 5" non-marking polyurethane wheels
- Two rigid and two swivel casters
- Powder coated gray finish
- All-welded construction
- Made in the USA
Tech Specs
Back To Top| Load Capacity | 1200 lbs |
|---|---|
| Shelf Clearance | 12" |
| Ship Weight | 204 |
| Caster Type | 2 Rigid, 2 Swivel |
| Lip Flush | Flush Shelves |
| Shelf Size WxL | 24" x 36" |
| Freight Class | 250 |
| Brand | Little Giant |
| Overall Height | 61.5" |
| Wheel Description | 5" Polyurethane |