
- 5318 Victory Drive
Indianapolis, IN 46203 - (800) 622-4824
- www.haggard-stocking.com
2 Inch White Bristle Economy Chip Brush
- Item Code: 86004
- Brand: Osborn
- Unit Size: 1
Description
Osborn brushes are developed with the professional in mind. All of these brushes feature the highest quality fill material for maximum performance. These chip brushes are designed for long life in the industrial environment. Pure White Bristle. Available with plastic or wood handles.
Tech Specs
Back To Top| Brand | Osborn |
|---|---|
| Brush Material | Hog Hair |
| Overall Length | 7-1/2" |
| Thickness | 5/16" |
| Ferrule Material | Steel |
| Handle Material | Plastic |
| Brush Width | 2" |
| Type | Brush |
| Brush Length | 1-1/2" |