
- 5318 Victory Drive
Indianapolis, IN 46203 - (800) 622-4824
- www.haggard-stocking.com
1/4 in. 0.0104 Steel Wire Fill 3/4 in. Trim Length 3-3/4 in. Overall Length Pencil End Brush
- Item Code: 99825
- Brand: Weiler
- Unit Size: 1
Description
Weiler 1/4" Pencil End Brush contains straight wire fill material retained in a small diameter steel tube. Provides a light duty brushing action suitable for very small recessed areas. 1/8" stem for use drills and drill presses.
ORDER IN MULTIPLES of 10
Features
Back To Top- Contains straight wire fill material retained in a small diameter steel tube
- Provides a Light_Duty Brushing Action Suitable for Very Small Recessed Areas
Tech Specs
Back To Top| Length | 3-3/4" |
|---|---|
| Maximum RPM | 8000 |
| Standard Pack Quantity | 10 |
| Fill Diameter | 0.0104" |
| Fill Material | Steel |
| Trim Length | 3/4" |
| Diameter | 1/4" |
| Brand | Weiler |
| Stem Diameter | 1/4" |