
- 5318 Victory Drive
Indianapolis, IN 46203 - (800) 622-4824
- www.haggard-stocking.com
25mm Hole Diameter, ABS50 Modular Connection End Mill Holder
- Item Code: A3240070
- Brand: Komet
- Unit Size: 1
Description
60mm Clamping Depth, 75mm Projection, 65mm Nose Diameter, Through Spindle Coolant
Tech Specs
Back To Top| Clamping Dept | 2.3622 Inch |
|---|---|
| Hole Diameter | 25mm |
| Nose Diameter | 65mm |
| Coolant Type | Through-Spindle |
| Clamping Depth | 60mm |
| Projection | 75mm |
| Brand | Komet |
| Modular Connection Size | ABS50 |
| Type | Adaptor |
| Shank Type | Modular Connection |