
- 5318 Victory Drive
Indianapolis, IN 46203 - (800) 622-4824
- www.haggard-stocking.com
10.00mm HSS 1MT Surface Treated Taper Shank Drill
- Item Code: AA65-1000
- Brand: ProCut
- Unit Size: 1
Description
Features
Back To Top- High Speed Steel
Tech Specs
Back To Top| Brand | ProCut |
|---|---|
| Decimal Diameter | 0.3937" |
| Shank Type | 1MT |
| Flute Length | 3-5/8" |
| Angle | 118° |
| Metric Diameter | 10.00 mm |
| Overall Length | 7" |
| Coating/Finish | Black Oxide |
| Material | High Speed Steel |