
- 5318 Victory Drive
Indianapolis, IN 46203 - (800) 622-4824
- www.haggard-stocking.com
37.00mm HSS 4MT Surface Treated Taper Shank Drill
- Item Code: AA65-3700
- Brand: ProCut
- Unit Size: 1
Description
Features
Back To Top- High Speed Steel
Tech Specs
Back To Top| Decimal Diameter | 1.4567" |
|---|---|
| Shank Type | 4MT |
| Material | High Speed Steel |
| Overall Length | 14-7/8" |
| Coating/Finish | Black Oxide |
| Brand | ProCut |
| Angle | 118° |
| Flute Length | 9-1/4" |
| Metric Diameter | 37.00 mm |