
- 5318 Victory Drive
Indianapolis, IN 46203 - (800) 622-4824
- www.haggard-stocking.com
27/64 HSS 12 Inch OAL 1MT Extra Long Taper Shank Drill
- Item Code: AL50-1027
- Brand: ProCut
- Unit Size: 1
Description
Features
Back To Top- High Speed Steel
Tech Specs
Back To Top| Angle | 118° |
|---|---|
| Coating/Finish | Black Oxide |
| Decimal Diameter | 0.4219" |
| Brand | ProCut |
| Overall Length | 12" |
| Fractional Diameter | 27/64" |
| Material | High Speed Steel |
| Shank Type | 1MT |
| Flute Length | 8-13/16" |