
- 5318 Victory Drive
Indianapolis, IN 46203 - (800) 622-4824
- www.haggard-stocking.com
21/64 HSS 15 Inch OAL 1MT Extra Long Taper Shank Drill
- Item Code: AL51-1021
- Brand: ProCut
- Unit Size: 1
Description
Features
Back To Top- High Speed Steel
Tech Specs
Back To Top| Coating/Finish | Black Oxide |
|---|---|
| Decimal Diameter | 0.3281" |
| Overall Length | 15" |
| Material | High Speed Steel |
| Angle | 118° |
| Shank Type | 1MT |
| Fractional Diameter | 21/64" |
| Flute Length | 11-13/16" |
| Brand | ProCut |