
- 5318 Victory Drive
Indianapolis, IN 46203 - (800) 622-4824
- www.haggard-stocking.com
43/64 HSS 15 Inch OAL 2MT Extra Long Taper Shank Drill
- Item Code: AL51-2043
- Brand: ProCut
- Unit Size: 1
Description
Features
Back To Top- High Speed Steel
Tech Specs
Back To Top| Overall Length | 15" |
|---|---|
| Shank Type | 2MT |
| Flute Length | 11-1/8" |
| Material | High Speed Steel |
| Coating/Finish | Black Oxide |
| Decimal Diameter | 0.6719" |
| Angle | 118° |
| Brand | ProCut |
| Fractional Diameter | 43/64" |