
- 5318 Victory Drive
Indianapolis, IN 46203 - (800) 622-4824
- www.haggard-stocking.com
1-1/4 HSS 15 Inch OAL 4MT Extra Long Taper Shank Drill
- Item Code: AL51-4116
- Brand: ProCut
- Unit Size: 1
Description
Features
Back To Top- High Speed Steel
Tech Specs
Back To Top| Coating/Finish | Black Oxide |
|---|---|
| Decimal Diameter | 1.2500" |
| Overall Length | 15" |
| Angle | 118° |
| Flute Length | 9-1/8" |
| Shank Type | 4MT |
| Fractional Diameter | 1-1/4" |
| Material | High Speed Steel |
| Brand | ProCut |