
- 5318 Victory Drive
Indianapolis, IN 46203 - (800) 622-4824
- www.haggard-stocking.com
1-5/16 HSS 15 Inch OAL 4MT Extra Long Taper Shank Drill
- Item Code: AL51-4120
- Brand: ProCut
- Unit Size: 1
Description
Features
Back To Top- High Speed Steel
Tech Specs
Back To Top| Angle | 118° |
|---|---|
| Overall Length | 15" |
| Flute Length | 9-1/8" |
| Brand | ProCut |
| Fractional Diameter | 1-5/16" |
| Coating/Finish | Black Oxide |
| Shank Type | 4MT |
| Decimal Diameter | 1.3120" |
| Material | High Speed Steel |