
- 5318 Victory Drive
Indianapolis, IN 46203 - (800) 622-4824
- www.haggard-stocking.com
41/64 HSS 18 Inch OAL 2MT Extra Long Taper Shank Drill
- Item Code: AL52-2041
- Brand: ProCut
- Unit Size: 1
Description
Features
Back To Top- High Speed Steel
Tech Specs
Back To Top| Shank Type | 2MT |
|---|---|
| Material | High Speed Steel |
| Angle | 118° |
| Overall Length | 18" |
| Decimal Diameter | 0.6406" |
| Brand | ProCut |
| Coating/Finish | Black Oxide |
| Flute Length | 14-1/8" |
| Fractional Diameter | 41/64" |