
- 5318 Victory Drive
Indianapolis, IN 46203 - (800) 622-4824
- www.haggard-stocking.com
31/32 HSS 18 Inch OAL 3MT Extra Long Taper Shank Drill
- Item Code: AL52-3062
- Brand: ProCut
- Unit Size: 1
Description
Features
Back To Top- High Speed Steel
Tech Specs
Back To Top| Flute Length | 13-1/4" |
|---|---|
| Material | High Speed Steel |
| Shank Type | 3MT |
| Brand | ProCut |
| Decimal Diameter | 0.9688" |
| Coating/Finish | Black Oxide |
| Angle | 118° |
| Fractional Diameter | 31/32" |
| Overall Length | 18" |