
- 5318 Victory Drive
Indianapolis, IN 46203 - (800) 622-4824
- www.haggard-stocking.com
3 Inch HSS 4MT Stub Length Taper Shank Drill
- Item Code: AN50-4300
- Brand: ProCut
- Unit Size: 1
Description
Features
Back To Top- High Speed Steel
Tech Specs
Back To Top| Material | High Speed Steel |
|---|---|
| Decimal Diameter | 3.0000" |
| Flute Length | 5" |
| Coating/Finish | Black Oxide |
| Shank Type | 4MT |
| Angle | 118° Standard Point |
| Brand | ProCut |
| Overall Length | 12" |
| Wire Diameter | #3 |