
- 5318 Victory Drive
Indianapolis, IN 46203 - (800) 622-4824
- www.haggard-stocking.com
2-9/16 HSS 5MT Stub Length Taper Shank Drill
- Item Code: AN50-5209
- Brand: ProCut
- Unit Size: 1
Description
Features
Back To Top- High Speed Steel
Tech Specs
Back To Top| Shank Type | 5MT |
|---|---|
| Coating/Finish | Black Oxide |
| Decimal Diameter | 2.5620" |
| Brand | ProCut |
| Material | High Speed Steel |
| Overall Length | 12" |
| Flute Length | 5" |
| Fractional Diameter | 2-9/16" |
| Angle | 118° Standard Point |