
- 5318 Victory Drive
Indianapolis, IN 46203 - (800) 622-4824
- www.haggard-stocking.com
28 in. x 36 in. x 34-1/2 in. Gray Bar Cradle Truck with 2 Cradles
- Item Code: BCTE-2836-4K-95
- Brand: Durham
- Unit Size: 1
Description
Features
Back To Top- Overall Capacity: 3000 lbs
- Color: Gray
- Caster Size: 6 x 2
- Caster Material: Phenolic
Tech Specs
Back To Top| Caster Material | Phenolic |
|---|---|
| Material | 7 Gauge Steel |
| Height | 34.5" |
| Type | Bar Cradle Truck |
| Brand | Durham |
| Color | Gray |
| Length | 36" |
| Includes | 2 Cradles |
| Caster Size | 6 x 2 |
| Width | 28" |