
- 5318 Victory Drive
Indianapolis, IN 46203 - (800) 622-4824
- www.haggard-stocking.com
18 in. x 32 in. Easy Access Shelf Truck
- Item Code: EA-1832-5PY
- Brand: Little Giant
- Unit Size: 1
Description
Welded service cart design with no corner upright posts allows easier access to contents on lower shelf.
Features
Back To Top- 600 lbs. overall load capacity
- 12 gauge shelves
- 2 swivel, 2 rigid casters
- 5" non-marking polyurethane wheels
- Overall height: 35"
- Shelf clearance: 26"
- All-welded construction
Tech Specs
Back To Top| Shelf Size WxL | 18" x 32" |
|---|---|
| Ship Weight | 63 |
| Brand | Little Giant |
| Shelf Clearance | 26" |
| Wheel Description | 5" Polyurethane |
| Load Capacity | 600 lbs |
| Freight Class | 175 |
| Caster Type | 2 Rigid, 2 Swivel |
| Lip Flush | Flush Shelves |