
- 5318 Victory Drive
Indianapolis, IN 46203 - (800) 622-4824
- www.haggard-stocking.com
4.2 mm Diameter x 63 mm Length of Cut GDX-59 Coated Carbide Solid Short Drill
- Item Code: GD1654X3
- Brand: Gorilla Mill
- Unit Size: 1
Description
Gorilla Drill
Tech Specs
Back To Top| Point Length | 0.65 mm |
|---|---|
| Coating/Finish | GDX-59 |
| Length of Flute | 26 mm |
| Metric Diameter | 4.20 mm |
| Shank Diameter | 5 mm |
| Brand | Gorilla Mill |
| Material | Solid Carbide |
| Series | Gorilla Drill |
| Tool Length | Short |
| Coolant/Solid | Solid |
| Performance | High Performance |
| Diameter Deep | 3X |
| Overall Length | 63 mm |