
- 5318 Victory Drive
Indianapolis, IN 46203 - (800) 622-4824
- www.haggard-stocking.com
1/4 in. Diameter x 3 in. Length of Cut GDX-59 Coated Carbide Solid Short Drill
- Item Code: GD2500X3
- Brand: Gorilla Mill
- Unit Size: 1
Description
Gorilla Drill
Tech Specs
Back To Top| Length of Flute | 1.25" |
|---|---|
| Point Length | 0.039" |
| Brand | Gorilla Mill |
| Diameter Deep | 3X |
| Coating/Finish | GDX-59 |
| Overall Length | 3" |
| Series | Gorilla Drill |
| Tool Length | Short |
| Fractional Diameter | 1/4" |
| Performance | High Performance |
| Material | Solid Carbide |
| Shank Diameter | 1/4" |
| Unit of Measure | Inches |
| Coolant/Solid | Solid |