
- 5318 Victory Drive
Indianapolis, IN 46203 - (800) 622-4824
- www.haggard-stocking.com
17/64 in. Diameter x 3.58 in. Length of Cut GDX-59 Coated Carbide Solid Regular Length Drill
- Item Code: GD2656X5
- Brand: Gorilla Mill
- Unit Size: 1
Description
Gorilla Drill
Tech Specs
Back To Top| Length of Flute | 1.89" |
|---|---|
| Material | Solid Carbide |
| Performance | High Performance |
| Point Length | 0.041" |
| Coolant/Solid | Solid |
| Brand | Gorilla Mill |
| Overall Length | 3.58" |
| Series | Gorilla Drill |
| Unit of Measure | Inches |
| Diameter Deep | 5X |
| Fractional Diameter | 17/64" |
| Shank Diameter | 5/16" |
| Coating/Finish | GDX-59 |
| Tool Length | Regular |