
- 5318 Victory Drive
Indianapolis, IN 46203 - (800) 622-4824
- www.haggard-stocking.com
8 mm Diameter x 82 mm Length of Cut GDX-59 Coated Carbide Solid Short Drill
- Item Code: GD3150X3
- Brand: Gorilla Mill
- Unit Size: 1
Description
Gorilla Drill
Tech Specs
Back To Top| Point Length | 1.24 mm |
|---|---|
| Length of Flute | 38 mm |
| Overall Length | 82 mm |
| Unit of Measure | Metric |
| Diameter Deep | 3X |
| Material | Solid Carbide |
| Series | Gorilla Drill |
| Shank Diameter | 8 mm |
| Coolant/Solid | Solid |
| Tool Length | Short |
| Coating/Finish | GDX-59 |
| Metric Diameter | 8.00 mm |
| Performance | High Performance |
| Brand | Gorilla Mill |