
- 5318 Victory Drive
Indianapolis, IN 46203 - (800) 622-4824
- www.haggard-stocking.com
10 mm Diameter x 103 mm Length of Cut GDX-59 Coated Carbide Solid Regular Length Drill
- Item Code: GD3937X5
- Brand: Gorilla Mill
- Unit Size: 1
Description
Gorilla Drill
Tech Specs
Back To Top| Material | Solid Carbide |
|---|---|
| Series | Gorilla Drill |
| Brand | Gorilla Mill |
| Coating/Finish | GDX-59 |
| Diameter Deep | 5X |
| Unit of Measure | Metric |
| Coolant/Solid | Solid |
| Performance | High Performance |
| Shank Diameter | 10 mm |
| Tool Length | Regular |
| Point Length | 1.55 mm |
| Length of Flute | 55 mm |
| Overall Length | 103 mm |
| Metric Diameter | 10.00 mm |