
- 5318 Victory Drive
Indianapolis, IN 46203 - (800) 622-4824
- www.haggard-stocking.com
7/16 in. Diameter x 4.00 in. Length of Cut GDX-59 Coated Carbide Solid Short Drill
- Item Code: GD4375X3
- Brand: Gorilla Mill
- Unit Size: 1
Description
Gorilla Drill
Tech Specs
Back To Top| Point Length | 0.068" |
|---|---|
| Overall Length | 4" |
| Shank Diameter | 15/32" |
| Coolant/Solid | Solid |
| Series | Gorilla Drill |
| Performance | High Performance |
| Tool Length | Short |
| Fractional Diameter | 7/16" |
| Coating/Finish | GDX-59 |
| Diameter Deep | 3X |
| Material | Solid Carbide |
| Length of Flute | 2" |
| Brand | Gorilla Mill |
| Unit of Measure | Inches |