
- 5318 Victory Drive
Indianapolis, IN 46203 - (800) 622-4824
- www.haggard-stocking.com
11.5 mm Diameter x 120 mm Length of Cut GDX-59 Coated Carbide Solid Regular Length Drill
- Item Code: GD4527X5
- Brand: Gorilla Mill
- Unit Size: 1
Description
Gorilla Drill
Tech Specs
Back To Top| Length of Flute | 66 mm |
|---|---|
| Unit of Measure | Metric |
| Material | Solid Carbide |
| Performance | High Performance |
| Coating/Finish | GDX-59 |
| Metric Diameter | 11.50 mm |
| Series | Gorilla Drill |
| Tool Length | Regular |
| Overall Length | 120 mm |
| Shank Diameter | 12 mm |
| Brand | Gorilla Mill |
| Coolant/Solid | Solid |
| Diameter Deep | 5X |
| Point Length | 1.78 mm |