
- 5318 Victory Drive
Indianapolis, IN 46203 - (800) 622-4824
- www.haggard-stocking.com
3.2 mm Diameter x 92 mm Length of Cut GDX-59 Coated Carbide Coolant Long Drill
- Item Code: GDC1260X7
- Brand: Gorilla Mill
- Unit Size: 1
Description
Gorilla Drill
Tech Specs
Back To Top| Length of Flute | 44 mm |
|---|---|
| Coating/Finish | GDX-59 |
| Metric Diameter | 3.20 mm |
| Material | Solid Carbide |
| Performance | High Performance |
| Shank Diameter | 4 mm |
| Tool Length | Long |
| Brand | Gorilla Mill |
| Series | Gorilla Drill |
| Overall Length | 92 mm |
| Coolant/Solid | Coolant |
| Diameter Deep | 7X |
| Point Length | 0.50 mm |