
- 5318 Victory Drive
Indianapolis, IN 46203 - (800) 622-4824
- www.haggard-stocking.com
0.201 in. Diameter x 3.23 in. Length of Cut GDX-59 Coated Carbide Coolant Regular Length Drill
- Item Code: GDC2010X5
- Brand: Gorilla Mill
- Unit Size: 1
Description
Gorilla Drill
Tech Specs
Back To Top| Brand | Gorilla Mill |
|---|---|
| Length of Flute | 1.58" |
| Shank Diameter | 15/64" |
| Tool Length | Regular |
| Performance | High Performance |
| Diameter Deep | 5X |
| Material | Solid Carbide |
| Series | Gorilla Drill |
| Coolant/Solid | Coolant |
| Overall Length | 3.23" |
| Coating/Finish | GDX-59 |
| Point Length | 0.03" |
| Decimal Diameter | 0.2010" |