
- 5318 Victory Drive
Indianapolis, IN 46203 - (800) 622-4824
- www.haggard-stocking.com
C Diameter x 3.3 in. Length of Cut GDX-59 Coated Carbide Coolant Regular Length Drill
- Item Code: GDC2420X5
- Brand: Gorilla Mill
- Unit Size: 1
Description
Gorilla Drill
Tech Specs
Back To Top| Overall Length | 3.30" |
|---|---|
| Point Length | 0.0376" |
| Series | Gorilla Drill |
| Tool Length | Regular |
| Diameter Deep | 5X |
| Length of Flute | 1.74" |
| Letter Diameter | C |
| Coolant/Solid | Coolant |
| Coating/Finish | GDX-59 |
| Material | Solid Carbide |
| Brand | Gorilla Mill |
| Performance | High Performance |
| Shank Diameter | 1/4" |