
- 5318 Victory Drive
Indianapolis, IN 46203 - (800) 622-4824
- www.haggard-stocking.com
0.626 in. Diameter x 1.654 in. Length of Cut x 92 mm Overall Length GMX-35 Coated Carbide 2X Solid 4 Flutes M24 x 3.00 Threadmill
- Item Code: GMTM2400MM-3.004FL
- Brand: Gorilla Mill
- Unit Size: 1
Description
Missing Link
Tech Specs
Back To Top| Cutting Diameter | 0.626" |
|---|---|
| Length Of Cut | 1.654" |
| Diameter Deep | 2X |
| Series | Missing Link |
| Number of Flutes | 4 |
| Unit of Measure | Metric |
| Coating | GMX-35 |
| Brand | Gorilla Mill |
| Coolant/Solid | Solid |
| Material | Solid Carbide |
| Minor Diameter | 0.827" |
| Overall Length | 92 mm |
| Performance | High Performance |
| Shank Diameter | 16 mm |
| Thread/Pitch | M24x3.00 |