
- 5318 Victory Drive
Indianapolis, IN 46203 - (800) 622-4824
- www.haggard-stocking.com
0.622 in. Diameter x 1.550 in. Length of Cut x 92 mm Overall Length GMX-35 Coated Carbide 2X Coolant 4 Flutes 3/4-10 UN Threadmill
- Item Code: GMTMAC34-10UN4FL2X
- Brand: Gorilla Mill
- Unit Size: 1
Description
Missing Link
Tech Specs
Back To Top| Cutting Diameter | 0.622" |
|---|---|
| Length Of Cut | 1.55" |
| Overall Length | 3.62" |
| Shank Diameter | 5/8" |
| Coolant/Solid | Coolant |
| Series | Missing Link |
| Coating | GMX-35 |
| Material | Solid Carbide |
| Minor Diameter | 0.657" |
| Number of Flutes | 4 |
| Thread/Pitch | 3/4-10 |
| Unit of Measure | Inches |
| Diameter Deep | 2X |
| Performance | High Performance |
| Brand | Gorilla Mill |